Цивільний захист

Пам'ятка для батьків

«Як підготувати дитину до небезпеки»

Ситуація в країні не залишає спокою жодній родини. Напруження зростає ще більше, коли в сім'ї є малолітні чи неповнолітні діти. У надзвичайних ситуаціях діти є одними з найбільш вразливих учасників подій.

Було б обачніше, якби батьки заздалегідь підготувати дитину до небезпеки.
У кожної дитини повинна бути своя «валізка безпеки». Колеги-психологи з Ізраїлю радять збирати "валізку безпеки" разом із дітьми. Вкрай важливо наголошувати дитині, що ви говорите про безпеку не тому, що щось небезпечне може статися, а задля того, щоб "натренувати навички супер героя" та розвиваєте навички експерта щоб відчувати свою спроможність в будь-якій ситуації.


Отже, декілька порад задля безпеки дитини:


- Перше, у дитини в кишені, на браслеті чи на брелку повинна бути інформація про ім'я, дату народження, групу крові, дані про можливі алергічні реакції, данні про батьків, місце проживання та усі можливі номери телефонів.


- Складаючи «валізку безпеки» із дитиною акцентуйте увагу на тому, що ви граєте в гру «Поїздка не невідому планету/острів» і допоможіть дитині скласти валізу самостійно.

- Важливо, підтримувати дитину, підказувати, що потрібно робити пр складанні валізки і при надзвичайній ситуації (взяти ліхтарик, телефон, взяти за руку дорослого, перевірити, чи вимкнене світло, взяти у валізку зарядні пристрої, взяти (невеличку) улюблену іграшку, вкласти печиво, шоколад і воду тощо), наголошувати на тому, що все виходить правильно, не квапити.


- Наступне-поясніть і покажіть усі безпечні місця де ви зможете сховатись від небезпеки.


- Поясніть дитині, що випадково може статись ситуація, що ви загубитесь і дитина має бути спокійною, бо знає місце де ви можете зустрітись, якщо раптом так станеться. Або дитина має залишитись на тому ж місці де і загубилась.


- Легітимізуйте страх дитини. Поясніть, що боятись і тривожитись в небезпеці нормально.


- Проведіть гру-тренування. Можна зробити список дій в екстрених ситуаціях або плакат з малюнками про дії дитини в небезпечній ситуації.


- Розкажіть про те, що під час небезпеки можуть лунати гучні сигнали. Якщо раптом почують таку сирену і нікого не буде поруч (чи неможливо буде зв'язатись з кимось із дорослих), то потрібно взяти "валізу безпеки", домашніх улюбленців, телефон; йти у бомбосховище або лягти на підлогу біля внутрішньої стіни.


- Складіть гайд (путівник) про те, як впоратися з тривогою (дихати з акцентом на видих, відчути стійкість стоп, покласти руку на живіт i подихати, розмахувати руками, спертися об стіну, рахувати предмети, покласти під язик шматочок шоколаду чи родзинку тощо).


- Через деякий час, як yciх "врятовано", важливо сказати "Ми в безпеці! Ми всі супергерої".

Всіх порад не перерахуєш, оскільки не можливо передбачити всіх ситуацій.

Дуже хочеться вірити, що всі ці рекомендації залишаться в розряді "загальної інформації".

Всім нам віри, спокою і МИРУ!!! 


Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати